4.7.2011

Antagna till Yrkeshögskolan Novias examensinriktade ungdomsutbildning 2011

Följande personer som har blivit antagna till Yrkeshögskolan Novia har tillåtit att deras namn kan publiceras på våra webbsidor.

Raseborg

Utbildningsprogrammet för arbetsledning inom byggnadsbranschen (14 antagna)


Andersson Rickard, Borgå
Dahlström Matts, Evijärvi
Dannbäck Oskar, Kyrkslätt
Eriksson Kenneth, Raseborg
Häyhä Wille, Kyrkslätt
Johansson Artur, Väståboland
Kullberg Rasmus, Kyrkslätt
Lindroos Rickard, Kimitoön
Nyman Daniel, Raseborg
Orpana Nico, Raseborg
Rentto Felix, Åbo
Sandell Johannes, Helsingfors

Utbildningsprogrammet för automationsteknik och IT (13 antagna)


Artzén Tobias, Raseborg
Folger Oliver, Helsingfors
Heikkinen Miki, Raseborg
Heinström Jens, Raseborg
Hinkkanen Casimir, Borgå
Lill Carl-Oskar, Jakobstad
Lindholm Andreas, Åbo
Lindstedt Markus, Helsingfors
Seffer Marlene, Väståboland
Steffansson Pontus, Sibbo
Viljanen Filip, Kimitoön

Utbildningsprogrammet för byggnadsteknik (20 antagna)


Ahlskog Carl, Raseborg
Bäcksbacka Timoteus, Väståboland
Ekstam Tomas, Borgå
Engström John, Väståboland
Henriksson Oskar, Raseborg
Isaksson Anton, Hangö
Karlqvist Rasmus, Borgå
Korhonen Harry, Esbo
Kylander Rasmus, Kyrkslätt
Lindström Anton, Nykarleby
Mondino Lucas, Raseborg
Nyström Jens, Väståboland
Savolainen Jonathan, Kristinestad
Strandell Martin, Kimitoön
Sundström Linda, Raseborg
Wickholm Patrik, Sibbo
Åberg Filip, Esbo
Öhman Niklas, Esbo
Öst Simon, Pedersöre

Utbildningsprogrammet för informationsbehandling (25 antagna)


Antas Mikael, Lovisa
Berglund Sandra, Raseborg
Bergström Tony, Kimitoön
Bilenberg Mathias, Raseborg
Didriksson Victor, Mariehamn
Gustafsson Christoffer, Lovisa
Henrichson Sandra, Väståboland
Hindrén Andreas, Raseborg
Kreutzman Wille, Åbo
Lindholm Dennis, Ingå
Lindroos Mikaela, Raseborg
Långvik Albert, Hangö
Magnusson Kim, Kimitoön
Morberg Mathias, Raseborg
Nyberg Jani-Petteri, Raseborg
Nylund Rasmus, Raseborg
Qvist Sebastian, Raseborg
Silvennoinen Markus, Kyrkslätt
Sirviö Heino, Raseborg
Timonen Tiia, Raseborg
Wikholm Matias, Raseborg
Åkerblom Jan-Mikael, Raseborg

Utbildningsprogrammet för landsbygdsnäringarna och landskapsplanering, lantbruksnäringarna (23 antagna)


Aspèe Isabel, Raseborg
Brors Einar, Vörå
Ekström Kim, Väståboland
Fredriksson Kettil, Lovisa
Grönqvist Fredrik, Raseborg
Holmberg Oskar, Väståboland
Hyvärinen Niklas, Helsingfors
Johansson Johanna, Väståboland
Kvist Peter, Nykarleby
Laine Teemu, Borgå
Ljungberg Linda, Esbo
Lundström Tom, Väståboland
Löfqvist Carl-Magnus,
Oljemark Fredrik, Borgå
Pökelmann Mette, Raseborg
Qvarnström Micaela, Ingå
Sahl Rasmus, Kristinestad
Salminen Ville, Sjundeå
Thomasson Carolina, Lovisa
Wickström Niclas, Ingå
Wikner Mats, Kyrkslätt

Utbildningsprogrammet för landsbygdsnäringarna och landskapsplanering, landskapsplanering (7 antagna)


Backholm Annette, Väståboland
Björklund Marie, Nykarleby
Blomberg Charlotte, Uleåborg
Herrgård Andreas, Korsholm
Kaira Linda, Raseborg
Laiho Juha, Raseborg
Vasenius Thomas, Kyrkslätt

Utbildningsprogrammet för landsbygdsnäringarna och landskapsplanering, trädgårdsnäring (5 antagna)


Fröberg Linda, Kyrkslätt
Hellsberg Vilhelmina, Raseborg
Holmqvist Carolina, Raseborg

Utbildningsprogrammet för skogsbruk och miljö, miljöplanering (9 antagna)


Ekholm Hanna, Raseborg
Grönholm Pernilla, Ingå
Lehtovuori Marja, Pöytyä
Lignell Amelie, Raseborg
Lindholm Johanna, Esbo
Lindqvist Mimmi, Sjundeå
Nynäs Jannike, Korsnäs
Suomela Jukka, Helsingfors

Utbildningsprogrammet för skogsbruk och miljö, skogsbruk (13 antagna)


Appel Lucas, Kristinestad
Eriksson Christoffer, Kristinestad
Gullans Daniel, Närpes
Haglund Wilhelm, Borgå
Jansson Daniel, Pedersöre
Leham Mathias, Kyrkslätt
Lindsköld Holmlund Gustaf, Utlänning
Malmberg Christoffer, Raseborg
Silén Rasmus, Raseborg
Weckman Johan, Borgå
Wickholm John, Raseborg

Jakobstad

Utbildningsprogrammet för musik, musikpedagog (5 antagna)


Nordlund Toni, Vasa
Pettersson Martin, Raseborg
Sandin Oskar, Jakobstad
Sjölind Anders, Nykarleby

Utbildningsprogrammet för musik, musiker (5 antagna)


Granbacka Tim, Kronoby
Holmkvist Zacharias, Sibbo
Jakobsson Ninja, Vasa
Johansson Anna-Karin, Pedersöre
Smeds Sebastian, Väståboland

Utbildningsprogrammet för bildkonst (16 antagna)


Ahlberg Rebecca, Karleby
Ahlskog Carina, Nykarleby
Boxström Mikaela, Borgå
Byrkjeland Linn, Korsholm
Logren Maarit, Karleby
Långsjö Malin, Pedersöre
Mattus Natalie, Vasa
Nyholm Simon, Vasa
Nynäs Sofia, Helsingfors
Sepponen Ursula, Mariehamn
Stenlund Billung Lycille, Utlänning
Uusihanni Mariella, Jakobstad
Virtanen Hanna, Kronoby

Utbildningsprogrammet för mediakultur (17 antagna)


Andersson Oliver, Esbo
Bieber Amanda, Sibbo
Folkesson Karlsson Johan, Utlänning
Lillqvist Julia, Jakobstad
Luoto Jannica, Esbo
Martin Jennifer, Borgå
Monola Hanna, Utlänning
Myllylä Elina, Tammerfors
Sandbacka Emma, Nykarleby
Ståhl Ida, Jakobstad
Teurajärvi Pertti, Utlänning
Weckman Anni-Maria, Tammerfors
Von Bonsdorff Oscar, Esbo

Utbildningsprogrammet i scenkonst (13 antagna)


Järvisalo Sonja, Helsingfors
Karlsson Josefin, Utlänning
Lindholm Johanna, Ingå
Maijanen Juuso-Matias, Jyväskylä
Meijer Nordgren Liv, Utlänning
Nedergård Sarah, Vasa
Peura Karoliina, Vanda
Smedlund Elin, Jakobstad
Stenbäck Freia, Helsingfors
Store Alexander, Kronoby
Ström Isabell, Utlänning
Sui Valter, Vasa
Vuorela Anni, Åbo

Vasa

Utbildningsprogrammet för byggnadsteknik (45 antagna)


Aspnäs Johan, Pedersöre
Björkqvist Henrik, Korsholm
Björkqvist Henrik, Korsnäs
Björkström Kim, Kronoby
Blomqvist Kim, Nykarleby
Brännkärr Marlo, Kronoby
Böling Markus, Närpes
Dahl Sofia, Malax
Enlund Jakob, Korsholm
Enroth Nicholas, Kronoby
Flinck Tommy, Jakobstad
Granbohm Richard, Borgå
Grankulla Jonas, Larsmo
Granqvist Marcus, Korsnäs
Hautala Tiia, Korsholm
Hemming Isac, Malax
Henriks Simon, Närpes
Häggblom Tommy, Korsholm
Ingman Jens, Vasa
Koskimaa Alexander, Karleby
Krook Björn, Kronoby
Lindell Emilia, Vasa
Ludén Cajsa, Jakobstad
Mård Benjamin, Pedersöre
Nymark Ulrika, Vasa
Ohls Ingemar, Vörå
Paajanen Christian, Vasa
Ravald Alex, Korsnäs
Rönn Mikael, Jakobstad
Rösgren Erika, Närpes
Sandelin Michael, Närpes
Sandén Jack, Vasa
Sjöholm Magnus, Pedersöre
Smeds Rickard, Karleby
Stenström Robin, Raseborg
Timonen Frida, Karleby
Tuomela Ben, Malax
Tuomela Jim, Malax
Vidjeskog Oskar, Kronoby
Österback Kim, Kristinestad
Österåker Jonas, Korsholm
Östman Ronny, Pedersöre

Utbildningsprogrammet för elektroteknik (48 antagna)


Aakula Christian, Mariehamn
Anderssén Victor, Jakobstad
Andersson Viktor, Korsnäs
Björkskog Frank, Larsmo
Blusi Jonas, Vörå
Dahlberg Robin, Borgå
Enqvist Magnus, Närpes
Grahn Elina, Korsnäs
Granfors Jonas, Närpes
Granqvist Benjamin, Korsnäs
Hahtokari Toni, Kronoby
Hjulfors Anton, Nykarleby
Holmberg Mathias, Nykarleby
Ingman Robin, Vasa
Ingo Mathias, Korsholm
Järnström Therese, Jakobstad
Karlsson Casimir, Jakobstad
Knutar Staffan, Kronoby
Lehtinen Tobias, Larsmo
Lindqvist Ken, Borgå
Lindqvist Thomas, Vasa
Lågas Willy, Korsnäs
Mahlberg Anton, Väståboland
Mangs Alexander, Kaskö
Nyman Mikael, Korsholm
Nyström Sami, Kristinestad
Portman André, Vasa
Rantala Tony, Vasa
Renlund Jonas, Kronoby
Roddis Christopher, Kristinestad
Selin Tobias, Jakobstad
Sjöblom Jesper, Kimitoön
Sjökvist Robin, Närpes
Skytte Kjell, Korsholm
Storm Ronny, Malax
Strömsbäck Pontus, Malax
Ståhlberg Gabriel, Vörå
Sundqvist Niklas, Pedersöre
Sundström Vincent, Korsholm
Sved Fredrik, Malax
Wackström Julian, Borgå
Wasström Martin, Hangö
Wisén Johnnie, Jakobstad
Äppel Simon, Kristinestad
Öster Daniel, Korsholm

Utbildningsprogrammet för informationsteknik (30 antagna)


Ahlgren Jimi, Jakobstad
Ahlskog Henrik, Larsmo
Antfolk Andreas, Vasa
Blomqvist Torsten, Pedersöre
Bollström Joakim, Lojo
Domars Björn, Jakobstad
Erikson Dan, Närpes
Grönberg Dan, Närpes
Häggman Emilia, Vasa
Irjala John, Kristinestad
Karp Jens, Närpes
Levander Andreas, Korsholm
Levander Patric, Korsholm
Nixell Mattias, Närpes
Nordlund Lukas, Vörå
Segervall Joakim, Nykarleby
Snellman Bo, Pedersöre
Snellman Samuel, Larsmo
Staffans Henrik, Vörå
Strengell Tim, Malax
Sund Christer, Vasa
Wester Andreas, Närpes
Viklund Jens, Vörå
Österholm Benjamin, Pedersöre
Österåker Cecilia, Korsholm

Utbildningsprogrammet för lantmäteriteknik (15 antagna)


Gref Robin, Jakobstad
Groop Jim, Korsholm
Haavisto Jan, Vasa
Kvist Robert, Nykarleby
Lindgren Nico, Väståboland
Nässlin Simon, Korsholm
Skjäl Eleonore, Korsholm
Sundberg Matias, Lovisa
Sundqvist Mikael, Kimitoön
Tuorila Kristoffer, Jakobstad
Vestergren David, Malax
Öst Marie-Louise, Pedersöre
Österberg Anna, Korsholm

Utbildningsprogrammet för maskin- och produktionsteknik (50 antagna)


Backlund Christer, Pedersöre
Backull Jim, Vörå
Bergström Kim, Vörå
Brådd Simon, Närpes
Dahlqvist Magnus, Sibbo
Edsback Kim-Johan, Vasa
Eriksson Ari, Kristinestad
Eriksson Tom, Korsholm
Franz Andreas, Kristinestad
Granfors Andreas, Kristinestad
Haglund Alexander, Vasa
Hydén Victor, Lovisa
Junell Oliver, Nykarleby
Kangas Johanna, Korsholm
Ketola Kim, Närpes
Kjellman Tobias, Korsholm
Köpilä Ville, Väståboland
Lahtinen Martin, Kristinestad
Lindén Christoffer, Närpes
Lund Jimmy, Kristinestad
Malmi Joakim, Vasa
Manderbacka Lucas, Karleby
Mäenpää Tobias, Korsholm
Mäki Kristian, Vasa
Nord Fredric, Nykarleby
Nordman Vincent, Jakobstad
Nordström Kenneth, Nykarleby
Nynäs Fredric, Kronoby
Nässlin Markus, Korsholm
Olson William, Malax
Palokangas Niklas, Vasa
Ranta Kari, Kronoby
Sjödahl Jacob, Korsholm
Skullbacka Daniel, Kronoby
Skytte Karl-Anders, Korsholm
Storås Jonas, Kristinestad
Sund Tony, Jakobstad
Söderlund Matias, Kristinestad
Tätting Mikael, Vasa
Vestergård Tony, Korsholm
Westerholm Conny, Ingå
Vigård Otto, Kronoby
Wärnå Lukas, Väståboland

Utbildningsprogrammet för produktionsekonomi (35 antagna)


Hjerpe Christoffer, Korsholm
Hoffrén Jenna, Vasa
Holtti Emma, Vasa
Huhta Alexandra, Vasa
Häggman Fredrik, Vasa
Höglund Vincent, Lillkyro
Ismark Brage, Korsnäs
Julin Tobias, Nykarleby
Järviaho Johanna, Pedersöre
Lassfolk Regina, Pedersöre
Lindberg Sebastian, Kimitoön
Lindholm Svante, Kimitoön
Lindström Torbjörn, Väståboland
Mård Mathias, Pedersöre
Nordgren Björn, Vasa
Nordgren Robert, Vasa
Norrgård Markus, Vörå
Nybacka Martin, Karleby
Oksanen Tino, Vasa
Perus Jonas, Närpes
Sand Thomas, Närpes
Selin Mikael, Närpes
Snellman Samuel, Jakobstad
Sundström Björn, Pedersöre
Sundström Filip, Larsmo
Thylin Kim, Larsmo
Wilhelmsson Hanne,

Utbildningsprogrammet för det sociala området (50 antagna)


Dahlgren Jennifer, Vasa
Ehn Amanda, Korsholm
Ekstrand Anna-Lena, Larsmo
Eriksson Patricia, Korsholm
Erlands Erika, Korsholm
Frände Maria, Vörå
Gichuhi Emily, Larsmo
Granlund Yvonne, Vasa
Gullholm Camilla, Jakobstad
Gästgivar Sofia, Malax
Harjunpää Mirva, Vasa
Heinonen Sabina, Kristinestad
Hellström Lilian, Kronoby
Hermans Joanna, Vörå
Häger Hanna, Pedersöre
Klemets Frida, Pedersöre
Kvist Stefanie, Korsholm
Lassfolk Janina, Pedersöre
Lindedahl Sissi, Kristinestad
Lönnvik Hanna, Malax
Nordberg Malin, Jakobstad
Nyfelt Johanna, Larsmo
Nyfors Janina, Malax
Nylund Jessica, Korsholm
Nyman Sandra, Kimitoön
Ruuhinen Elina, Korsholm
Salmela Anna, Vasa
Sandberg Emma, Jakobstad
Sigg Emilia, Närpes
Simons Maria, Vörå
Sjölund Oliver, Korsholm
Smedman Sanna-Maria, Korsholm
Smeds Felicia, Vasa
Snellman Fredrika, Pedersöre
Sporish Emma, Larsmo
Strandberg Julia, Närpes
Sund Janika, Kimitoön
Sundqvist Sofia, Pedersöre
Sundström Sandra, Pedersöre
Söderman Sofia, Jakobstad
Westergård Nanette, Vasa
Virtanen Isa, Jakobstad
Witick Jonathan, Vasa
Vägar Josefine, Korsnäs
Öhland Joanna, Jakobstad

Utbildningsprogrammet för Vård, barnmorskearbete (14 antagna)


Björkström Janina, Pedersöre
Carlström Sanna, Vasa
Granvik Tina, Evijärvi
Hästbacka Gunilla, Korsholm
Löfqvist Johanna, Jakobstad
Myllylä Vilma, Vasa
Näsman Sara, Korsholm
Paajanen Larissa, Vasa
Qvarnström Ida, Raseborg
Rink Jenni, Vasa
Söderback Malin, Malax
Wahlberg Susanna, Vasa

Utbildningsprogrammet för Vård, hälsovård (18 antagna)


Gripenberg Ida, Larsmo
Gädda Frida, Korsholm
Holmberg Viktoria, Larsmo
Holmström Annika,
Kurikkala Sara, Karleby
Luukinen Evelina, Utlänning
Nordström Sofie, Väståboland
Nyman Cecilia, Nykarleby
Skoglund Daniela, Vasa
Småfisk Jessica, Närpes
Strand Simone, Maxmo
Ström Sara, Vasa
Södergård Jenny, Korsholm
Wallin Carolina, Vasa
Wiklund Sara, Nykarleby
Åkerlund Heidi, Pedersöre

Utbildningsprogrammet för Vård, vårdarbete (50 antagna)


Ahlstedt Jennymaria, Pedersöre
Anderson Jessica, Nykarleby
Andtbacka Cecilia, Larsmo
Antus Johanna, Vörå
Bengtsson Julia, Närpes
Björklund Ida, Pedersöre
Dahl Ebba, Korsholm
Djupsjöbacka Filip,
Drifell Elin, Nykarleby
Eklund Evamaria, Larsmo
Fagerstolt Emma, Sibbo
Fridlund Beatrice, Nykarleby
Friman Sonja, Korsholm
Grönberg Erica, Närpes
Gäddnäs Marika, Pedersöre
Haverinen Jenny, Nykarleby
Hulten Frans, Jakobstad
Härmälä Emilia, Pedersöre
Kaas Lizette, Närpes
Komsi Matilda, Kristinestad
Liljedahl Emilia, Jakobstad
Lindholm Jessica, Raseborg
Lindqvist Frida, Jomala
Nars Anne, Jakobstad
Nilsen Lise, Utlänning
Nurkka Pia, Vasa
Nyholm Matilda, Nykarleby
Peltola Nicklas, Vasa
Raak Magnus, Pedersöre
Rönnlund Diana, Malax
Sand Patricia, Korsholm
Sjöblom Martina, Pedersöre
Smeds Johanna, Pedersöre
Snygg Lilly, Korsholm
Thylin Emilia, Jakobstad
Vahtiala Ella, Åbo
Wargh Christa, Karleby
Wentin Alexandra, Karleby
Westerlund Richard, Korsholm
Wiik Ronja, Kimitoön
Viklund Emilia, Vasa
Wiklund Simone, Nykarleby
Viss Christian, Kronoby
Åkers Anna-Karin, Korsholm
Öst Emma, Pedersöre

Utbildningsprogrammet för skönhetsbranschen (20 antagna)


Björkskog Camilla, Larsmo
Carlsen Jessika, Helsingfors
Forsman Joanna, Korsholm
Hellström Sara, Kimitoön
Holm Frida, Vasa
Holmström Yvonne, Ingå
Kalliokoski Maria, Karleby
Lindholm Amanda, Raseborg
Lindqvist Sofia, Raseborg
Lytz Evelina, Närpes
Nars Sofia, Jakobstad
Rikberg Mia, Esbo
Ruiz Olate Ivonne, Raseborg
Saarelainen Hanna, Esbo
Simberg Kira, Raseborg
Snabb Victoria, Ingå
Stenbacka Johanna, Närpes
Stoor Ulrika, Malax
Väre Satu, Vasa

Åbo

Utbildningsprogrammet för sjöfart (28 antagna)


Berglund Tobias, Raseborg
Ekman Kasper, S:t Karins
Erä-Esko Niko, Helsingfors
Flinck Joakim, Raseborg
Gottberg Felix, Sjundeå
Hemmälin Jan-Fredrik, Raseborg
Henriksson Oscar, Lovisa
Hintze Mathias, Grankulla
Holmström Kristoffer, Hangö
Hänti Juho, Åbo
Kälviäinen Anna-Kaisa, Åbo
Lindqvist Björn, Sibbo
Lindroos Pontus, Kimitoön
Marttila Janne, Karleby
Nyman Jon-Erik, Raseborg
Pajunen Eveliina, Åbo
Renman Andreas, Hammarland
Rolander Hannes, Vasa
Rosenkvist Niclas, Åbo
Röntynen Sami, Raseborg
Silander John, Raseborg
Stenbacka Wilhelm, Esbo
Stenman Axel, Jakobstad
Svensson Andrej, Raseborg
Tissari Teemu, Esbo

Utbildningsprogrammet för företagsekonomi (55 antagna)


Berndtsson Sebastian, Hangö
Björklund Tobias, Raseborg
Byholm Caroline, Vasa
Carlson Matilda, Helsingfors
Dunderfelt Johan, Raseborg
Eklund Natalie, Åbo
Eriksson Mathias, Närpes
Fagerholm Alexander, Jakobstad
Fagerlund Ki, Väståboland
Fagerström Tommi, Raseborg
Finér Juho, Kimitoön
Frelander Noora, Åbo
Grindgärds Matilda, Kristinestad
Gröndahl Karri, Väståboland
Gullblom Emma, Vasa
Harms Jan-Alexander, Åbo
Johansson Andreas, Vanda
Kalliokoski Henri, Karleby
Kirkkola Julius, Åbo
Kluszewski Kevin, Esbo
Kupari Hanna-Mari, Salo
Lahtinen Niklas, Vasa
Lantonen Jarkko, Raseborg
Lindblom Tommi, Åbo
Lindfors Albin, Åbo
Lindholm Rebecka, Raseborg
Loskin Jenny, Raseborg
Merilä Maria, Hangö
Metsänranta Sofia, Åbo
Nordling Joakim, Åbo
Nyberg Helena, Kyrkslätt
Nygård Emma, Tammerfors
Nyholm Jonathan, Raseborg
Näsman Charlotta, Kronoby
Pohjoiskoski Rasmus, Borgå
Rehula Timmy, Kristinestad
Rosendal Jim, Raseborg
Ruhanen Kia, Lovisa
Sandell Ebba, Karleby
Sandgärds Sara, Kristinestad
Santero Anni, S:t Michel
Selenius Micaela, Raseborg
Seppä Ida-Kajsa, Karleby
Sjöström Otto, Åbo
Smeds Rebecca, Kristinestad
Strömberg Jan-Erik, Ingå
Söderman Caspian, Esbo
Vainio Matias, Tammerfors
Wessman Arthur, Ingå
West Gabriella, Närpes
Wideman Vilma, Jakobstad
Öling Mikael, Vasa

Utbildningsprogrammet för formgivning (30 antagna)


Aho Elina, Rusko
Brandt Josefin, Vasa
Granvik Johanna, Raseborg
Gros Sonya, Korsholm
Haldin Caroline, Sibbo
Hautaoja Anna, Korsholm
Ivars Sofie, Åbo
Jägerskiöld Heidi, Kimitoön
Karlsson Jeanette, Kyrkslätt
Karvonen Olli-Pekka, S:t Karins
Lagerroos Kristian, Åbo
Lahtivuori Andreas, Åbo
Larsson Martin, Jakobstad
Lillkvist Jenny, Jakobstad
Lindholm Lina, Raseborg
Lindqvist Denise, Raseborg
Lyne Nora, Väståboland
Nordström Matilda, Jakobstad
Nygård Kia, Åbo
Pernell Jonas, Väståboland
Stenlund Emma, Ingå
Söderman Daniela, Åbo
Tillander Wilhelm, Raseborg
Törnroth Stella, Loimaa
Vihersaari Sanna, Åbo
Virolainen Henna, Åbo
Vuorinen Ida, Lundo
Åkerholm Emma, Korsholm

Utbildningsprogrammet för kulturproducentskap (21 antagna)


Ahleskog Nick, Lovisa
Andersson Siri, Helsingfors
Breitenstein Wilhelm, Helsingfors
Helgaker Kristin, Helsingfors
Huldén Emma, Karleby
Jansson Ellinor, Sibbo
Järvinen, Marina, Helsingfors
Kurtén Stella, Helsingfors
Lamppu Eveliina, Esbo
Lindeman Freja, Raseborg
Mathlin Clarissa, Tammerfors
Nyberg Emilia, Raseborg
Pachucki Piotr, Väståboland
Pada Katarina, Vasa
Shafiei Sheyda, Helsingfors
Wikstrom Emma, Utlänning
Wolontis Stella, Helsingfors

Utbildningsprogrammet för medborgaraktivitet och ungdomsarbete (9 antagna)


Bergström Janine, Esbo
Dahlkvist Julia, Nykarleby
Ekrelius Minerva, Åbo
Haglund Sofia, Raseborg
Lindberg Tom, Lojo
Lindholm Max, Ingå
Nissinaho Miia, Uleåborg
Santonen Ines, Helsingfors

Utbildningsprogrammet för det sociala området (50 antagna)


Ahtola Natalie, Raseborg
Andersson Malin, Väståboland
Bagge Linnea, Vasa
Bergman Marie, Väståboland
Bergström Erika, Ingå
Bergström Mathias, Ingå
Björkman Anna, Vasa
Björkström Kristoffer,
Boström Christa, Raseborg
Bäck Linda, Jakobstad
Eloranta Ida, Åbo
Erlund Alexandra, Lojo
Erlund Cecilia, Lojo
Fält Patricia, Kyrkslätt
Grundström Elin, Lovisa
Gröning Marie, Hangö
Grönroos Nicolina, Borgå
Heinonen Petra, Raseborg
Huldin Maria, Hangö
Hurmerinta Victoria, Åbo
Karomäki Malin, Somero
Kevin Stephanie, Raseborg
Kjellberg Irina, Jakobstad
Klingenberg Minna, Karleby
Kota-Aho Laura, Väståboland
Lindevall Heidi, Väståboland
Lygdman Camilla, Esbo
Merilä Ida, Hangö
Nordberg Josefine, Kökar
Onyango O. Stephen, Åbo
Raitio Heidi, Väståboland
Ribacka Sofia, Korsholm
Silvola Ilona, Pöytyä
Sjöblom Fanny, Väståboland
Stenlund Fia, Jakobstad
Stenvall Malin, Mariehamn
Sundholm Heidi, Raseborg
Sundström Simone, Hammarland
Törnqvist Anna, Kimitoön
Uggeldahl Elvira, Kimitoön
Vartiainen Nadine, Raseborg
Westberg Sofia, Lundo
Vinberg Ann-Sofi, Ingå
Åkers Josephine, Korsholm
Österman Natalie, Väståboland

Utbildningsprogrammet för Vård, hälsovård (18 antagna)


Biskop Emilia, Karleby
Brandt Victoria, Raseborg
Enlund Isabella, Jakobstad
Erikoinen Sofia, Jakobstad
Gyllenbögel Martina, S:t Karins
Isomäki Nora, Helsingfors
Julin Fanny, Jakobstad
Keskinen Ida, Åbo
Meriruoho Robert, Utlänning
Mäkelä Ann-Christine, Åbo
Nurminen Ida, Sagu
Othman Fanny, Åbo
Sandström Catarina, Sibbo
Sjöblom Freja, Väståboland
Sjödahl Sabina, Väståboland
Stark Emilia, Borgå
Tuominen Jenna, Vasa
Uusimäki Idamaria, Raseborg

Utbildningsprogrammet för Vård, vårdarbete (27 antagna)


Ekberg Bodil, Raseborg
Färm Vera, Väståboland
Gers Camilla, Åbo
Grönholm Mari, Kimitoön
Grönroos Catarina, Hangö
Hagman Sara, Jakobstad
Jahnsson Johanna, Väståboland
Johansson Sofia, Raseborg
Kackur Carina, Larsmo
Kengo Emma, Nykarleby
Lehtiö Vera, Åbo
Liljekvist Johanna, Larsmo
Lindholm Ida, Raseborg
Martin Moa, Sjundeå
Meisaari Heidi, Åbo
Molin Sebastian, Jakobstad
Normia Cia, Åbo
Rosenlöf Sofia, Raseborg
Sjögård Michelle, Kristinestad
Sjöström Joel, Reso
Storfors Marie-Helene, Väståboland
Thörnroos Julia, Brändö
Weckström Hanna, Raseborg
Wikström Victor, Åbo

Utbildningsprogrammet för turism (24 antagna)


Danbom Minna, Raseborg
Ekholm Sofia, Kimitoön
Elg Christoffer, Borgå
Eriksson Laura, Åbo
Fors Jessica, Jakobstad
Hagelin Michaela, Raseborg
Hannus Jeanette, Åbo
Henriksnäs Marika, Nykarleby
Holm Tommy, Hangö
Järnström Jennifer, Vörå
Kraufvelin Jenni, Sibbo
Lehtinen Hanna, Salo
Lindqvist Daniel, Väståboland
Lundell Sandra, Kristinestad
Lunden Frank, Väståboland
Långbacka Mia, Väståboland
Miettinen Marianna, Åbo
Peltonen Nina, Väståboland
Rehn Heidi, Raseborg
Samanen Kajsa, Jakobstad
Silván Idamari, Pedersöre
Sula Charlotta, Hangö

Siirry "Uutiset"-sivulle