30.6.2014

Antagna till Yrkeshögskolan Novias examensinriktade ungdomsutbildning 2014

Antagna 30.6.2014 till Yrkeshögskolan Novias examensinriktade ungdomsutbildning. Namn publiceras endast på de antagna som tillåtit publicering på internet. Antagningsbreven har postats den 27.6.2014. Även de som inte har antagits har fått brev.

Wolffskavägen, Vasa

Utbildning i företagsekonomi (35 antagna)

Ahlvik Erica Maria
Beijar Carl-Oscar Erik
Bergström Maria Anna Daniela
Björklund Jonna
Björkskog Julius Mats Viktor
Boijer Fredrik Mikael
Burman Andrea Victoria
Ekstrand Henrik Carl Johan
Enegren Alexandra Maria
Engström Oliver Alexander
Fagerudd Petri Alfred Johannes
Forsman Ida Margareta
Granberg Johnny Eric Sebastian
Greco Jonathan Emanuel
Gullström Malin
Hietikko Jessica Gunvor Alexandra
Ingves Kerstin Ulla Margareta
Lepistö Annika Caroline
Lindholm Amanda Theresia
Manelius Jessica Linnéa Desirée
Myntti Joel Carl Peter
Sandvik Benjamin Christoffer
Saramo Sandra
Senkas Sandra
Slotte Erik Nicolas Alexander
Strand Linnea
Strömfors Ida Daniela
Sundström Lisette
Tylli Niklas Frank Magnus
Utter Christoffer
Wargh Alexander Mikael
Ånäs Emma Anita Irene

Utbildning i byggnads- och samhällsteknik, Ingenjör (45 antagna)

Björklind Robert Lars Erik
Bonn Jonas Vilhelm Mattias
Djupsjöbacka Robert John
Ekman Marcus Johan
Ekström Joakim Pentti Andreas
Ellfolk Daniel Jan Ruben
Finell Jonatan
Finne Oskar Mats Eirk
Gäddnäs Tobias Stig-Erik
Hagqvist Juuso Benjamin
Hellström Jakob Jan Wilhelm
Holmgren Robin Carl Christian
Kecklund Mathias Jan Johan
Klemets Maria Anna Alexandra
Kortell Fredrik Stig Charles
Kronqvist Andreas Tom
Kujala Ted Per-Erik Mattias
Kåll Madeleine Carin Viola
Linman Marie-Louise
Långgård Andreas
Löfqvist Christoffer
Mård Jens
Mårtens Viktor Sven Anders
Nyblom Nico Jacob Gustaw
Nybohm Ylva Gabriella Katarina
Nyby Anders Matias
Nylund Robin Ernst Otto
Pukkila Kalle Samuel
Rahja Heikki Sakari
Sand Johanna
Siren Filip
Sjökvist Kevin Guy Roger
Snellman Christoffer
Snellman Kim Erik
Stark Milla Johanna
Storgård Hannah Mariana
Sundblom Casimir
Tåg Ruben
Ulfvens Annika Josefine
Uola Niko Peter Tapio
Valkola Eino Henrik
Veikkola Oliver Pertteli Samuel
Westerback Emil Jan-Mikael
Westö Victor Karl Arvid
Wärnman Erica Ida Marina

Utbildning i el- och automationsteknik (70 antagna)

Ahlskog Adrian Lukas
Bengtsson Josef Johan
Broända Emil
Byggnings Oliver
Damlin Henrik
Ekman Martin Jan Vilhelm
Eriksson Robin Mikeal
Fagerlund Anton
Forsbäck Pontus Roy Gideon
Gripenberg Benjamin Tomas
Guarnieri Johan
Hakola Jacob Gabriel
Hermans Joakim Jan Hugo
Jansson Martin Nils-Harald
Jussil Linda Anna Sofia
Kjötar Fredrik
Korkea-Aho Ville Antero
Kronqvist Niklas Joakim
Kuhlefelt Jonathan Fredrik
Kuusisto Kevin Kai
Lervik Joakim Kaj Runar
Lindfors Carl-Oscar
Lindholm Johan
Lindlöf Tim Kaj Jonathan
Linqvist Dennis Ben Göran
Linqvist Kevin Ben Erik
Lövdahl Petter
Malmsten Jonathan
Markusas Daniel Oscar
Myllylä Karl Benjamin Alexander
Niemonen Niki Oskari
Nordström Jan Fredrik Gunnar
Norrbutts Joakim Carl Alfred
Nyberg Karl Oskar
Nygård Rasmus
Nylund Michael Cay Anders
Nylund Niclas
Nylund Simon Hans Martin
Partanen Isabella
Peltola Jaan Markus
Pomrén Nico Micael
Pott Alexander
Ramstedt Jonas Carl Gustav
Sjöberg Stefan
Sjöholm Christoffer
Sjölind Viktor Erik Alexander
Skata Sandra Lizette
Stenström Emil Johannes Vilhelm
Strandwall Alexander Emil
Ström Otto
Strömborg Edvin Sylvester
Sund Johnny Karl-Henrik
Sundström Lukas Karl Peter
Svenfelt Joel Nils Herman
Sörhannus André John
Wahlman Johan Robert Erik
Wecksten Marcus Valdemar
Vertanen Jonas
West Richard Bo-Johan
Wikar Matilda Johanna
Vikström Casper
Vikström Martin
Winberg Lucas Curt Birger
Yrttimaa Oskar

Utbildning i byggnads- och samhällsteknik, Ingenjör (lantmäteri) (21 antagna)

Ahlskog Ben Olof Johannes
Ahmed Fahad
Aspholm Dennis Alexander
Blom Emil
Fagerholm Fredrik
Fagerholm Morgan Carl-Johan
Gullholm Gustav
Hakala Joakim Henrik
Harald Joachim Johan Leander
Hellberg Tharanga
Hinders Daniel Jan Philip
Ingo Magnus Herman
Kronqvist Joakim
Lönnqvist Isak Morgen Erik
Nylund Joel Oskar Alexander
Ollandt Birgitta Margareta
Riissanen Tony Niklas Oliver
Rofhök Rasmus
Sjöskog Martin Emanuel
Tenko Martin
Wentjärvi Mathias Bo Kristoffer

Utbildning i maskin- och produktionsteknik (53 antagna)

Backlund Andre
Backull Jeremias
Beard Victor Arthur
Biskop Martin Mattias
Björkblom Kent Roland
Björkholm Jimmy Andreas
Björklund Daniel Rafael
Blomqvist Daniel Christoffer
Brådd Simon Karl Martin
Danielsson Emil Anders
Enroth Marcus Carl Johan
Finne Kenneth Erik Edward
Forslund Atte
Fredman Pontus Alf Erik
Grahn Viljam Mattis
Gädda Christoffer Karl Anton
Hermans Fredric
Holm Sebastian
Holm Wilhelm Paul Erik
Holmberg Fredrik Jan-Henrik
Holti Ivar Matias
Häggblom Robert Jonas Albert
Ingman David
Ivars Tom Kristian
Karlström Hugo Erik Hans
Kullström Marcus
Laine Robin
Landgärds Tobias
Lindberg Anton Karl
Lindell Christian Jean Fredrik
Lindholm Linus Jan Oliver
Luoma Aleksi Paul Johannes
Mahdi Abdulkalik
Nylund Elin Amanda Linnéa
Nylund Johnny Alexander
Renvall Anton Evald
Sjöberg Jonas Lars Åke
Skrabb Jonathan Carl Anders
Skrifvars Fredrik
Storbacka Viktor Andreas
Sundkvist Viktor
Sundström Jacob Sven Valdemar
Svenfelt Konrad
Svenfelt Tony Alf Gustav
Svens Niklas Mats Erik
Uuranmäki Jani Antero
Wester Johan
Wikman Simon Christoffer
Vuoristo Oskar Eerik Gustav
Åstrand Robin Andreas

Utbildning i produktionsekonomi (40 antagna)

Antell Viktor Johannes
Asplund Daniel Ernst William
Biskop Jonathan Henrik
Ekman Victor
Finholm Christoffer Tor-Anders
Forsén Mia Madeleine
Granberg Kristian Edvin Johannes
Gripenberg Jonas Jarl Mikael
Gröndahl Adrian Wilhelm Antero
Hellsten Casper Waldemar
Hjortman Benjamin Axel
Högholm Oscar Kim Johan
Kaitfors Joel Mattias
Kuusk Kaspar
Lassila Sebastian Frans Erik
Lind Niklas Henrik
Lundström Kevin
Lönnqvist Elin
Nordman Albin Johannes
Norrgård Alexander
Nystrand Nathalie Michelle
Renvall Amanda Maria Isabella
Sandstedt Tea Frida Marie
Sandvik Jonatan Jan Ivar
Simons Anna
Sjölander Henric
Skog Oskar Karl Leander
Småros Andreas Bengt Johan
Snellman Adrian Gerhard Emanuel
Snickars Tobias Viktor
Stenman Johan Carl-Wilhelm
Strömman Sam Olof
Sundell Nicholas
Sundvik Peter Karl Valdemar
Svartgrund Rickard Karl Anders
Tylli Fredrik Nils- Göran
Åbonde Daniel Alexander
Öling Hanna Elisabeth

Seriegatan, Vasa

Utbildning till bioanalytiker (16 antagna)

Ahlqvist Camilla Marie Helena
Ahlskog Heidi Anna Sofia
Ahtola Alma Josefiina
Bock Larissa
Boström Malin
Holmberg Martina
Julin Anna
Kengo Veronica Anna Maria
Koskinen Sara Sofia
Nordström Sofia Elisabeth
Ray Sara Sophia Therese
Sjösten Ralf Emil
Timonen Malin Kristina
Westerholm Viola Maria

Utbilding till barnmorska (14 antagna)

Brännkärr Josefine Emilia
Fredriksson Andrea Helena
Harjula Minna Irene
Jorpes Marie Louise
Kotka Ida Maria
Kronkvist Linnéa Ellinor
Nybacka Nadja
Renkonen Sara Johanna Emilia
Sandberg Johanna
Simons Linda Linnéa Maria
Valkola Sannah Josefin
Wargh Christa Lisabeth
Vest Johanna Alice Madeleine

Utbildning till hälsovårdare (18 antagna)

Emet Anna Emma Marie
Fagerström Jenny Ingegerd
Granlund Malin Sofia
Hansson Annica
Hjortman Lenita Marianne
Härmälä Camilla
Isuls Madeleine Xenia Christine
Lillfors Kia Irmeli Elisa
Mölsä Martina Elisabeth
Nordman Anna Katri Eveliina
Nummela Julia
Nyman Rebecca Elisabeth
Pettersson Karin Elisabeth
Sundsten Erika Christina
Tuomela Maria Sofia
Westerlund Emma Kristina
Åhman Mariah Kristina

Utbildning till röntgenskötare (16 antagna)

Backman Patrik Lars-Christian
Dalkarl Anna
Eronen Alice Julia
Finell Simon Kristoffer
Gustafsson Nina Ulrika
Hernberg Johanna
Häggblom Karin Alice
Höglund Jeremias Erik Johannes
Känsäkangas Nina Maria
Lervik Pernilla
Melin Jenny Veronica
Mild Anna Alina
Nymark Kim
Parkkomäki Marko -Jaakko Juhani
Åkerlund Robin Benjamin

Utbildning till socionom (50 antagna)

Ahlskog Sandra Maria
Alm Ida Sofia Stefans Dotter
Backman Carin Irene
Björklund Janina
Björklund Johanna Isabella
Blomqvist Alexandra Maria
Eklund Nina Ingela
Ekman Matilda Johanna
Enlund Heidi Anneli
Gustafsson Rebecca Maria Angelica
Haglund Mikaela Emma Rebecka
Hakola Sanna Maria Emilia
Holm Erika
Holmlund Josefin Anna Marie
Håkans Annamari
Höglund Ida Emilia
Kjellman Enni Janette
Kjellman Tove
Kronqvist Jessica
Kulmala Essi Karoliina
Lehtinen Anne Anita Erika
Lindén Isabelle
Lindh Julia Linnea Matilda
Lindholm Catherine Sara Helena
Mäkkylä Julia Adelina
Mölsä Patrik
Nykung Emma Victoria
Nyman Rebecka Anna Charlott
Nyman- Lönnqvist Camilla Gerd Sofia
Pentilä Sanna
Sandström Jennie Maria
Sjöberg Emma Cecilia
Sjöholm Jessica Helena
Snellman Lina
Sund Jannika Kristina
Sundkvist Mia Susanna
Söderman Jessica
Tokou Basiliki Maria
Tunturi Pia Madelen
Tupeli Ester
Wester Cecilia
Westerlund Sandra
Virta Karolina Anna-Greta
Vuorinen Venla
Österlund Sara Johanna
Östman Ida Ellinor

Utbildning till sjukskötare (55 antagna)

Appelö Katrin Cecilia
Aspholm Hanna Elisabet
Asplund Hanna Karolina Maria
Backström Lizette Annika Marianne
Byggmästar Rickard Jim
Dahl Emma Christina
Danielsson Malin Madeleine
Djupsjöbacka Kajsa Lisa
Ekman Sara Linnea
Elkaz Melisa
Enqvist Nina Marie
Eriksson Lina
Flöijer Nadja Nadine Maria
Forsbacka Sara Maria
Genberg Kristina Maria
Grahn Alexandra Linnea
Gutic Aida
Haapamäki Emmi Irene Emilia
Haglund Nathalie Anna Elisabeth
Hed Niclas Sebastian
Hjulfors Hanna
Holmberg Kent
Hägert Ida Rebecka
Kulmala Timo-Pekka
Lehtonen Erica Amanda
Liljekvist Emilia Linnéa
Lindfors Miriam Johanna Felicia
Lohoff Erica Margarethe
Lång Anders
Merimaa Sara Viola
Norrholm Jennifer
Nybacka Daniela Anna Charlotta
Nygård Sofia Maria Terese
Ollberg Anders Erik Filip
Peltola Senny Charlotta Irene
Penttinen Emelie Susann
Renqvist Jenny Ellinor
Rönn Emilia Sofia
Saarijärvi Heidi Janika
Sandin Ann-Sofie Helena
Sjöstrand Erica Elisabeth
Stenström Pernilla Elisabeth
Ström Erika Birgitta
Sundelin Eva-Maria
Sundén Anna Martina Irene
Svenlin Niclas Isak
Svens Josefine
Söderlund Ida Charlotta
Träskvik Ida Natalie
Träskvik Johanna Patricia
Wester Sandra Fredrika
Wiklund Mathilda Sofia
Viljanen Sofia Therese
Ånäs Jenny
Östman Frank Michael

Nunnegatan, Åbo

Utbildning till samhällspedagog (24 antagna)

Donner Patricia Anita
Ekholm Theo Kristoffer
Ekman Alexandra
Grahn Emilia Alexandra
Gröndahl Axel
Heikkinen Emil Lars Erik
Helenius Henna Katariina Birgitta
Indola Pernilla Charlotta
Johnsson Marie Helena
Julkunen Aksel Tom Einar
Karhu Heidi Maria Lemmikki
Karlsson Rina
Kela Iina Janica
Kihlman Jerker
Nylund Sebastian Vilhelm
Pada Johanna Sofia
Salminen Jessica Ann-Charlotte
Sarlin Maria
Sjöblad Maria
Stenwall Adam Stig Edvard Stenwall
Suksi Oskar Alexander
Sundqvist Ida-Maria 

Utbildning i företagsekonomi (70 antagna)

Andtbacka Michaela
Arola Joni Patrik
Atthammar Rapo Buster Jonathan
Berghäll Staffan Kristoffer
Björkman Carl
Blomqvist Oliver Axel Evert
Blomqvist Oskar Alexander
Breitenstein Felix
Danielsson Oskar
Ek Johanna
Ekman Simon Matias
Elfving Isabella Irene
Enlund Tobias Tom Johan
Eriksson Rebecka
Fagerström Niclas Kristoffer
Falk Samuel
Flythström Sofia Ann-Charlotte
Forsbäck Ronny
Frondén Philip Wilhelm
Fyrqvist Daniel
Grev Christopher Alexander
Grönqvist Emilia Marianne
Gustafsson Niclas Henrik
Havusela Marcus
Hedman Angelina Eloise Helen
Herranen Hannele
Huuhka Ville Oskari
Isaksson Alexander
Johansson Kajsa
Kaarre Janne Karl Kristian
Karjalainen Tuomas
Karlsson Robert Johannes Olavi
Karlström Tove Ann-Helen
Kaukiainen Felix
Koljonen Ella
Koskinen Jutta Julia Amanda
Käld Sara Therese
Lehtinen Dan
Liljeström Stephanie Margaretha
Lindberg Tony
Lindblom Jesper Sebastian
Lindholm Jesse
Metsäranta Viktor Alfred Julius
Murto Janette
Myllymäki Olivia Anni Marianne
Nikkonen Jonas Andreas
Nordberg Jonatan Henrik
Nordqvist Petra
Nordström Pontus Alexander
Nyberg Niko Johan
Nyman Annika Karolina
Oinonen Riku
Oivanen Viivi Maria
Paasonen Jonas Kristoffer
Pirilä Teo
Pohjoiskoski Kasper
Rantala Adrian Jan Kristian
Sjödahl Mathias Erik
Strandberg Kristoffer
Törnqvist Jannike Maria
Weck Alexsandra Mikaela
Wegelius Disa Anastasia Victoria
Wessman Jonathan
Westberg Frans Oscar Johannes
Westerlund Magnus
Viitasalo Rosanna Elna Maria
Vikman Petri Marcus
Åback Lina Birgitta
Österberg Simon Peter Alexander

Utbildning till sjukskötare (40 antagna)

Baarman Emilia Johanna Margareta
Berglund Isa Pia Kristina
Borén Mari Helén
Brännbacka Tobias Johan Mikael
Cederberg Alexandra
Eklund Desiré Erika
Forsbom Amanda Emilia
Granqvist Zacharias Paul Axel
Hansen Jeanette Isabelle
Holm Andrea Mikaela
Högström Elin Sofia Johanna
Isomäki Heidi Marika
Jalava Antonia
Johansson Tove Ragnborg
Kullberg Anni Helena
Kähärä Laura-Liisa Olga
Lindberg Jenny
Lindgård Linda Michaela
Luoma Fia Milena
Luukkanen Micaela Melinda
Malmén Martina Anita Erika
Moberg Jenna Ingeborg
Moberg Jonna
Nordberg Marie Erika Birgitte
Nylund Jenni Annette
Pihlström Susanne Viola Linnea
Rautio Sandra Maria
Seffer Nathalie
Sjöblom Tove Birgitta Josefina
Sjöström Katja
Snellman Josefine Margaretasdotter
Söderström Amanda
Tran Kim
Valkeapää Marina Viola
Westberg Eva Ulrika Kristina
Wikholm Anna
Öfverström Linda

Utbildning till hälsovårdare (18 antagna)

Dreyer Anna
Hedström Anna Irene
Lehtinen Pilvi
Lindholm Frida Ingeborg
Lindroos Therese
Lindroth Elin
Lukkari Noora Anneli
Löfroth Clara Christina
Marander Viktoria Terese
Meisaari Sonja Tuulia
Niskanen Ronja Maria
Nordlund Anni Mikaela
Parikka Rosanne Maria Helena
Rantala Kia Emilia Margaretha
Seppola Nina Roma Alexandra
Sjögren Sara Judith Maria
Suvisaari Gillan Mo

Utbildning till socionom (65 antagna)

Augustsson Emilia Kristina Wilhelmsdotter
Blomqvist Janina Charlotta Ingeborg
Dernjani Zilihate
Ekström Alexandra Emilie
Ekström Amanda
Enkvist Lina Matilda
Eriksson Solveig Linnea
Essen Matilda
Fredriksson Johanna Fredrika Elisabet
Hakala Pauline
Henriksson Annica
Hildén Sofia Maria
Holmberg Ellinor Maria Sofia
Holmberg Jessica
Holmqvist Julia Matilda Michaela
Johansson Alexandra Jennifer Rebecca
Johansson Rebecca
Johansson Sofia Kristine
Jokinen Fanni Mari Katariina
Kamis Elin
Kantonen Camilla Annina
Knutar Daniela Evelina
Lehto Nicole
Lindholm Desiree Alice Susanna
Lindström Emilia
Lundström Jessica
Lönnbäck Julia Erika
Mannström Petra Charlotte
Nevala Lotta Lillinoora
Nurmi Taina Katariina
Nurminen Ida Maria
Nyman Nina
Nyström Lotta Beata
Pajoslahti Anton Emil
Parviainen Jolanda Elvira
Ramsay Lucas
Ranta Henrita Evelina
Rehn Sandra Elisabeth
Rintamäki Jonna Eveliina
Ross Jürgen
Sahakoski Iida Anna-Lena
Sandberg Ellen Birgitta Linnèa
Saranpää Satu Katja Elina
Sell Cassandra Joy Rainontytär
Silen Sofia Anna Kristina
Sjöholm Hanna Cecilia
Smedjebacka Johan Sven Bruno
Smedlund Ida
Snellman Alice Johanna
Steiner Nadja
Sundberg Jasmine Rebecca Margareta
Svens Emelie
Törnblom Johanna
Uusimäki Katrina Aina Matilda
Wallin Juulia Wilhelmiina
Varis Sonia Patricia
Wassholm Emmi Karolina
Welke Caroline Ann-Christin
Wennerqvist Sofie Alice
Vesterlund Nadja Amanda
Wikström Cassandra
Österås Josephine Adelina Mikaelsdtr

Utbildning inom turism (35 antagna)

Björk Sofia
Engström Mathilda Emilia Maria
Fjäder Jonny Andreas
Forsman Miranda Anna Alina
Grandell Pia Fedelin
Gröning Ida Viktoria
Hakala Jennie
Hautasaari Daniela Sophie Alexandra
Heikkilä Julia Maria Catharina
Holmqvist Olivia Amanda
Hovila Hanna-Maria Tuulikki
Johansson Erica Isabella
Kallonen Hanna-Maija Katariina
Kankaanpää Clara Ida Gabriella
Lindberg Rebecka
Lindroos Dennis Einer
Lindstedt Isabell
Lund Philip Karl Jessen
Moilanen Melina
Palmroos Nette Josefina
Peitso Xiu Maria Evelina
Ristimäki Kaisa
Räsänen Maija-Riitta Aleksandra
Sabel Adelina Josefina
Santala Jennika
Sinclair Jodie Emma
Sjöblom Camilla Henrika
Spiby Isabelle Marie
Sundberg Ellen Maria Josefina
Tallgren Heidi
Teittinen Jenni Pauliina
Weckman Albert
Wide Isa Felicia Cassandra
Wärnå Sabina
Zilliacus Emelie Mikaela

Hertig Johans Parkgata, Åbo

Utbildning i sjöfart, Sjökapten (19 antagna)

Bärlund Karl Ludvig
Carla Casper
Enholm Christoffer Mikael
Granqvist Jonne Petter
Höckerstedt Emil Matti Engelbert
Kalk Johan Nestor
Nemlander Ona Yasmine
Niinistö Pauliina Amanda
Niiranen Mimmi Kristiina
Närhi Jenna Vilja Kristiina
Orrenius Karl-Johan Erik
Sjöberg Max
Strandberg Niclas Jean-Gustav
Wiberg Tomas
Viitala Matias Veikko Sakari

Köpmansgatan, Jakobstad

Utbildning i formgivning (38 antagna)

Andersson Marie Cecilia
Back Anna
Ede Lena
Ehrnstén Fanny Marie-Louise
Eriksson Frida Charlotta Vilhelmina
Fonselius Jutta Inkeri
Forsberg Mira Sofia Linnea
Grankulla Dionne Vilma Karin-Alice
Grönqvist Amanda Michelle
Heikius Jennifer
Hinders Zara Maria Charlotte
Holmborg Minna
Iilahti Johannes Emil Edvard
Jantunen Oskar
Karhulahti Iina-Karoliina
Kiukas Thea Caroline
Lax Christina Inga Eleonora
Lindfors Linda Carina
Lundell Annika Helena
Nylund Ronnie Nils Christer
Nynäs Mikaela Britta Kristina
Ravall Jessica Emilia
Riska Cathja Louise
Sandqvist Cathrine Joanna Louise
Smeds Sarah
Snellman Sandra Elisabeth
Snickars Sonja
Strand Elin Matilda
Streng Jessica Patricia
Svartsjö Jennie Erika Alice
Tisza Janina Rebekka
Weckman Mikaela
Westerback Alicia
Westerlund Sara Gun-Marie
Wide Jenny Maria Vilhelmina
Vikiö Elina Iines Valpuri
Virkkunen Leo

Utbildning i musik (30 antagna)

Alekseeva Zvezda
Backman Emilia Eva Birgitta
Edström Carolina Ida Margareta
Forsbacka Joel
Halonen Fanny Liisa Kustaava
Hellman David Karl Eric
Jakobsson Ninja Karenina
Johansson Björn Erik
Järvelä Sisko Alina
Kallinen Kaisa Mirjami
Karjalainen Mika Olavi
Kaukola Jukka Tapio
Kudryavtseva Alexandra
Käldström Robin Anders Erik
Lahti Jere Sakari
Lindén Johan Hans Henrik
Mikander Michael
Nyberg Tove Helena
Paananen Mika Andreas
Renvall Mari
Sandström Alva
Sandström Bo-Anders
Sten Johan Emil
Sundell Anton Carl Otto
Uuksulainen Miika Tapani
Wikström Matilda Olivia

Artellgränden, Vasa

Utbildning i scenkonst (13 antagna)

Anttila Matilda Angelica
Englund Carl Olof
Falck Simone Johanna Ottilia
Halmén Kalle Julius
Hägglund Julia Terese
Jönsson Cia Carolina Linnea
Klemets Tobias Jan-Martin
Nyreen Josefin
Parkas Essi Iida Emilia
Pernell Lukas
Väisänen Ella Jemina

Raseborgsvägen, Raseborg

Utbildning i byggnads- och samhällsteknik, byggmästare (19 antagna)

Bergman Hans
Bonn Benjamin
Dahlbom Martin
Ekvall André Robert Alexander
Eriksson Max
Forsblom Oskar August
Helenius Martin
Holmström Viktor
Ingman André
Karlsson Jonas
Lapiolahti Wilma Ida Maria
Malaska Mikael
Marjamäki Ville Kristoffer
Melkko Clas-Göran
Qorbani Fereshteh
Sandberg Victor Johan Rainer
Södergård Matheus Rolf Albert
Wahlsten Ron
Vuorio Robert

Utbildning i byggnads- och samhällsteknik, Ingenjör (18 antagna)

Aprelev Anton
Carlsson Casper
Ekvall André Robert Alexander
Exell Niklas Michael
Fagerström Michael Tor Wilhelm
Hedman Sebastian
Heerman Viktor Kjell
Holmlund Niklas
Lahtivuori Mathias Victor
Lindén Rasmus
Miller Carl Matias
Renman Jonas Mikael
Stenman Jesper Karl Johan
Åberg Robin Johan Gustav

Utbildning i informationsbehandling (22 antagna)

Aikio Janina Linnéa
Backman Benjamin
Björkgård Pontus Clas Anders
Bodbacka Rebecka Erika
Forsman Amelie Ninni Irene
Granqvist Robin Carl Christian
Johnhem Johan
Julin Jens
Korhonen Bettina Alexandra
Koschinski Christoffer Rolf Tobias
Malaska Thomas
Röblom Jonathan Erik Bruno
Saarinen Antti Kristoffer
Salin Fred Petter
Savander Alex
Sid Oliver
Simola Axel Karl Walter
Strömberg Anton
Teir Sebastian
Wester Robert Alexander Emanuel
Westerholm Daniel Alf Erik

Utbildning inom naturbruk och miljö (37 antagna)

Björkman Mikko Ville Oskar
Bruce Tobias Carl Christian
Fagerholm Elin Linnéa
Hollmerus Anna Karoliina
Hollsten Pernilla Maria Elisabeth
Högel Alexander Mattias
Immonen Nico Micael Antero
Karlsson Kåre Birger
Karlsson Oskar Karl Magnus
Lindholm Emelie Henrika Charlotte
Lindqvist Sebastian Henrik
Malén John
Nordblad Carl Victor Odin
Numelin Nils Torsten Johannes
Nyfors Axel Tobias
Nylund Olav Mats Gustav
Nyman Jens Emil
Nyman Ramona Linnea
Nöjd Denise Shari Nicole
Rintamäki Johanna Tanja Linnea
Rönn Jonas Alexander
Salko Sini-Selina Johanna
Seppi Markus Alarik
Sjöberg Anna
Sjöblom Anna Anice
Skogberg Linnea Elisabet
Stenback Lena Elisabeth
Wiksten Anders Vilhelm
Vilander Saara
Winqvist Jasmine Olivia Mikaela
Virtaluoma Ella Amanda
Von Frenckell Robert Gustaf
Åman Tommy Anders
Åstrand Victor Daniel
Öhman Beda Carolina
Öman Anna Josefine

 

Gå till "Nyheter"