2.7.2012

Antagna till Yrkeshögskolan Novias examensinriktade ungdomsutbildning 2012

Antagna till Yrkeshögskolan Novias examensinriktade ungdomsutbildning 2012 (som tillåtit publicering)

Vasa

Utbildningsprogrammet för produktionsekonomi (29 antagna)
Ahlqvist, Anders Matias
Ahlskog, Henrik Mats Victor
Bexar, Andreas
Björk, Emanuel
Björkgren, Petter Dan August
Björkgård, Sofia Helena
Dahlén, Fredrik Carl-Anton
Enlund, Emilia
Grahn, Julius Edvard Karolus
Granholm, Robin Henric Valter
Henriksson, Gustav Alexander
Hjulfors, Tobias
Hägglund, Elin Erika
Högkvist, Carl-Anton Leonard
Juth, Ellinor
Latva-Pirilä, Joanna Maria
Mäki-Rautila, Sami Johannes
Pehkonen, Kari Pekka
Portin, Jesper Alexander
Sandén, Anna
Snellman, Jonathan Gustav
Sundqvist, Johan
Tallqvist, Tobias Wilhelm
Vasara-Hammare, Viljam Per-Gustav
Åsmus, Karolina Johanna Larsdotter
Öst, Tommy Johannes

Utbildningsprogrammet för maskin- och produktionsteknik (33 antagna)
Backman, Simon Carl Peter
Berglund, Mats Johan
Bergström, Jens Lars Eric
Björkroth, Robin
Bäck, Oskar Anders Erik
Emet, Tommy
Engblom, Mathias Rolf Valdemar
Eriksson, Mathias Magnus
Grankulla, Carlos Kim-Erich Johannes
Hanstén, Mathias
Hatt, Joel
Heinonen, Mauritz Alexander Johannes
Hortans, Morgan Jan Erik
Högberg, Dennis Johan
Jansson, Jesper
Kivilinna, Joel Johannes
Klingenberg, Kristoffer
Klockars, Joakim Karl Johan
Kärr, Christian Alf Mikael
Lindell, Jonas
Rönn, Daniel
Sandström, Michael Rolf Alexander
Sangder, Mathias Karl Verner
Sjöberg, Joakim
Skomars, Jonas Carl Göran
Snygg, Axel Mikael
Strömsund, Patrick Tobias
Sundqvist, Robin
Svenlin, Christian
Söder, Tobias Kaj Lennart
Uddström, Max Benjamin

Utbildningsprogrammet för elektroteknik (49 antagna)
Ahonen, Pauli
Andersson, David Bo Villhelm
Asplund, Tobias
Back, Jens Kristian
Back, Jonathan Sebastian
Backlund, Tim Benjamin
Berg, Jonathan
Björkqvist, Anton
Björkström, Mathias
Broman, Sebastian Rasmus
Ceder, Jesper Rikhard
Dahl, Kim Jonas
Dahlbacka, Ida Mari
Ewalds, Ted
Fellman, Adrian Christian
Finnholm, Jimmy
Grönberg, Dan Håkan Sigfrid
Gästgivars, Kim Paul Alfred
Harju, Kenneth
Hjortman, Isak Sebastian
Huldin, Mikael
Karlsson, Frank Allan Aron
Kivilompolo, Tony Tapio Johannes
Liang, Hui
Lindholm, Tobias Albert Gunnar
Lygdman, Jesper
Lyttbacka, Robin Andreas
Mattsson, Joel
Mattus, Rickard Gabriel
Nygård, Markus
Nylund, Christoffer Jan
Nyström, Sami Mattias
Prittinen, Markus Johan
Pyhäjärvi, Rasmus
Rantanen, Anton
Rönn, Staffan
Rönnqvist, Victor Sebastian
Sandvik, Kevin
Silander, Jonas Christoffer
Strandén, Jonatan Gunnar Jakob
Ståhl, Mathias
Sund, Kim
Sundström, Andreas
Wang, Liangfu
Westerlund, Knut
Westman, Christoffer
Österberg, Anton Erik Whilhelm

Utbildningsprogrammet för informationsteknik (19 antagna)
Byggmästar, Matias
Heikkilä, Simon Christoffer
Hoppela, Niko Kim Juhani
Johansson, Wiljam Reino Jonathan
Kackur, Michaela Susanna
Koivuharju, Alexandra Gabriella
Kronqvist, Jacob Kalevi Nicholas
Kurtén, Eddie Jean-Christian
Liljebäck, Markus
Renkonen, Dennis Erik Alexander
Sampert, Richard
Stenbäck, Fredrich Sakarias
Sundqvist, Kevin Peter Anders

Utbildningsprogrammet för byggnadsteknik (32 antagna)
Aura, Evald Carl Isak
Bjon, Robin Jonathan
Björklund, Robin
Bonn, Kim Kent Fredrik
Englund, Elin
Engström, Jockum Frans Gunnar
Engström, Tomas
Finne, Alexander Edward
Grönlund, Maria
Holm, Viktor
Håkans, Catrin
Högnabba, Andreas
Knipström, Pontus William
Löfbacka, Viktor Ensi
Lönnqvist, Viktor Bo Anders
Majors, Ida Josefin
Martelin, Robin Johannes
Nummela, Rasmus Carl-Erik
Rönn, Karl Markus
Rönn, Mats Henrik
Sax, Tobias Bo-Johan
Skrifvars, Julie
Slotte, Aleksi John Daniel
Snellman, Tobias Martin
Stenroos, Nico Petteri
Sundman, Emil Jussi Ferdinand
Thors, Mattias Erik Johannes
Tuorila, Kristoffer André
Uola, Atte Markus Tapio
Åbrandt, Daniel

Utbildningsprogrammet för Vård, inriktningsalternativet vårdarbete (50 antagna)
Ahlskog, Josefine Lea Maria
Ahlskog, Oskar Carl Peter
Andtfolk, Malin Matilda
Bjon, Sandra
Björklund, Helena Maria
Björkskog, Evelina Sophia
Eklund, Nina Eva Marie
Fagerholm, Lotta Carolina
Flykt, Laura Pauliina
Fors, Patricia Erika Christine
Forsell, Eva-Lena Annette
Forss, Sonja Johanna
Granlund, Petra Jeanette
Granqvist, Sara Isabella
Haglund, Linda Marianne
Hagman, Isabella Ann Helen
Hanhikoski, Emma Elisabet
Hjortman, Jessica Elise
Håkans, Anna Alina
Johansson, Julia Sara Margareta
Kaas, Linn Josefina
Kallman, Thomas
Kotka, Emma Sofia
Lillskrubb, Kira Sabina
Lindkvist, Hanna
Lundström, Jenna
Långnabba, Julia Irén
Löfgren, Jonathan
Lönnbäck, Chris Elisabet Hannele
Malm, Malin Maria
Manninen, Marika Johanna
Nordlund, Alexandra
Nyfelt, Mikael Paul Johannes
Nyfelt, Sarah Eva Magdalena
Nygård, Dick
Nyman, Anna-Karin Elisabet
Prinsén, Nadja Anna Celina
Roos, Emma Sofia
Rönnblad, Sofia Lena Isabella
Skåtar, Annette Maria
Slotte, Frida Irene
Snellman, Johanna Ida Maria
Snellman, Tony Johannes
Storgård, Jenny Rosita Victoria
Sundqvist, Björn-Erik
Tylli, Nina Elisabet
Ågren, Rebecca Sophia
Äijänen, Markus
Ömossa, Veronica Helena

Utbildningsprogrammet för Vård, inriktningsalternativet hälsovård (18 antagna)
Björkgård, Sarai Johanna
Byggmästar, Jessica Viola
Holmström, Annika Margareta
Kåll, Malin Lisen Maria
Lithén, Sara Sofia
Lundström, Jesper Kim Erik
Nygård, Sara
Rosenberg, Josefin
Snellman, Jonna Annika Helén
Staffas, Maria Caroline
Stara, Karin
Vajzovic, Anela
Vikman, Charlotta Marie
Wiklund, Malin Ida Maria
With-Hällund, Emma Ingrid Maria

Utbildningsprogrammet för Vård, inriktningsalternativet barnmorskearbete (14 antagna)
Ahlskog, Josefin Elisabeth
Backlund, Jenny Kristina
Franssi, Nina Maria
Granholm, Carolina Maria
Hinds, Linda Sofia
Junell, Regina Angelina Maria
Koivurinne, Karoliina Emilia
Landgärds, Sandra Elin Maria
Lassfolk, Mikaela
Lindroos, Sabina Caroline
Lybäck, Sandra Emila
Nybäck, Sofia Maria
Nylund, Maria Sofie Alice

Utbildningsprogrammet för bioanalytik (14 antagna)
Holm, Emilia
Ingves, Sofie Elin Emelie
Julin, Jonna Sofia Cecilia
Karamovic, Mirza
Lindewall, Maria Eleonora
Mäkelä, Tanya Maria Sofie
Nysten, Marika Sofia
Romar, Maria Helena
Räikkönen, Heidi Maria Helena
Rösgren, Erika Johanna Viktoria
Svenfelt, Fredrica Carola
Söderlund, Elin Ingrid
Wik, Johanna

Utbildningsprogrammet för radiografi och strålbehandling (14 antagna)
Ek, Rebecca Maria
Forsström, Anna-Lotta Elisabeth
Hjerpe, Malin Christine
Hjulfors, Sofia Elisabeth
Holtti, Emma Charlotte
Håkans, Hanna
Hällund, Michael Tobias
Johansson, Thomas
Lillfors, Carola Kristina
Norrén, Frida
Tuumi, Tomas
Östman, Malin Sofia Elisabeth

Utbildningsprogrammet för det sociala området (50 antagna)
Andersson, Ellen Linnéa
Aurén, Josefin Emelie
Björk, Janina Melinda
Björk, Rosita
Björklund, Frida Margareta Cecilia
Byggmästar, Karin
Djupsjöbacka, Lisa Maria
Edberg, Johanna Maria Charlott
Ekholm, Pia Ulrica
Enegren, Josefine Cecilia Louise
Frants, Mirjam
Hahto, Heidi Jonna Viola
Hellman, Angelica
Huggare, Hilono Dagny Henrietta
Hägglund, Johanna Eva Sofia
Häggman, Angelina Anna Maria
Jokinen, Emma Saila Anniina
Järvinen, Jenni Anita
Kajan, Madeleine Deborah Maria
Kanckos, Nadja Josefine
Kunnari, Camilla Johanna
Lillqvist, Fredrika
Linna, Marica Cecilia
Lönnholm, Sofia Christina Birgit
Mannil, Ida
Norrholm, Natalie
Pelli, Maija Meri-Tuuli
Peltonen, Emelie Gabriela
Sand, Sofia Caroline
Sandelin, Emma Christine
Sjöblom, Fredrika Eva Victoria
Sjöholm, Ida Sofia
Smeds, Pamela Anne Marie
Stenlund, Elisabeth Sofie
Storås, Toni Ralf Matias
Strömberg, Julia
Tiippana, Ronja
Wallin, Anna Carin
Westerlund, Ulrika Anna Charlotta
Wilhelmsson, Jenna Helena
Wingren, Nathalie Elisabeth
Wistbacka, Bree Louise
Österberg, Josefin Marianne
Östman, Karolina Ida Sofia

Utbildningsprogrammet i scenkonst (11 antagna)
Hanses, Axel
Karell, Janica Ina Erica
Lallukka, Kaisa Maria Liisa
Lindblom, Andreas Karl Olof
Nedergård, Sannah Emilia
Nieminen, Maritta Helena
Rautoma, Heini Susanna
Sjölander, Marcus
Sundblom, Linnea Helena
Törnroos, Ida
Vuori, Marja Elina

Jakobstad

Utbildningsprogrammet för bildkonst (15 antagna)
Andersson, Maja
Aspvik, Nicoline
Björk, Anna Nina Elisabeth
Björkbom, Tonya
Fagerholm, Tanja Johanna
Haglund, Sebastian Karl Johan
Hanses, Martin
Kangas, Niclas Johannes
Lindqvist, Mia Sera Alice
Seppälä, Marja
Sjöberg, John Mikael
Sulander, Mirka Oili Maria

Utbildningsprogrammet för formgivning (30 antagna)
Andtbacka, Linda Anna Birgitta
Antfolk, Sandra Marie-Louise
Blomqvist, Annika Helene
Ekholm, Jennie Sofi
Ekrelius, Minerva
Forsman, Pia Angela
Granbacka, Johanna Maria
Guarnieri, David Alessandro
Harju, Elisabeth Vivi Kristina
Holm, Frida Maria
Kanev, Rebecca Kristina
Klemets, Camilla Birgitta
Kvarnström, Niko Bruno
Lolax, Anna Karolina
Lähteenpää, Tii Trang
Nyman, Jenny Katarina
Pakalén, Kezia Diana Magdalena
Palomäki, Andrei Sebastian
Saarenpää, Josefin Emilia
Sjöström, Jamina
Store, Emma Karin Alexandra
Strandberg, Caroline Gustava Johanna
Sundman, Johan Jacob
Sundqvist, Mia-Irene
Viitanen, Stella Alexandra
Wistbacka, Maria Matilda

Utbildningsprogrammet för musik, musiker (12 antagna)
Biström, Paulina Jenny Maria
Holopainen, Timo Veikko Olavi
Kettunen, Sarina Sofia
Kivinen, Teija Helena
Knif, Patrik Richard
Långbacka, Erik Matias Kristofer
Männi, Terje
Pulakka, Anna Maria Magdaleena
Strömbäck, Victor
Tiebout, Torsten

Utbildningsprogrammet för musik, musikpedagog (4 antagna)
Ingman, Niclas
Riippa, Jessica
Stenberg, Fanny Emilia Rebecka
Svenfelt, Joel

Åbo

Utbildningsprogrammet för företagsekonomi (55 antagna)
Ahlbäck, Victor Sebastian
Ahlfors, Tony
Anckar, Jennifer
Asikainen, Henrika Ann-Sofie
Birkman, Henna Sylvia Adalmina
Boholm, Anette Charlotte
Bredenberg, Ronja Maria Linnea
Drockila, Maj-Len Paulina
Ekholm, Axel Mikael
Fredriksson, Frida
Färm, Johannes Sten Paavali
Heinonen, Mikko Anton
Herrmans, Sandra Emelie Sofi
Holmberg, Atte
Johansson, Ellinor Lina Sofi
Juhola, Sebastian Johannes
Karlsson, Linda
Koivisto, Kim
Koivula, Fredrik Jan Alexander
Koivula, Karin Maria Desiree
Korsström, Thomas
Kvarnström, Ylva Linnea
Lassus, Linus
Laxell, Maria Susanna
Leisti, Camilla Marlene
Libäck, Robin John Olof
Lindroos, Pernilla Ida Maria
Mattsson, Tor Joel
Myntti, Sara Sofia
Norrman, Jonas
Nurmela, Toni Tanasith
Nygård, Anton Johan Bernhard
Nykänen, Mia Maria
Parkkonen, Fia Daniela
Rajala, Ellen
Ruohonen, Johan Kristoffer
Sid, Simon Olav Oscar
Sipiläinen, Hanna Maria
Sjödahl, Anton Alexander
Sjölund, Robin Sigvard
Soiniitty, Anu Irmeli
Strandberg, Andreas Kim Johan
Sundblom, Elin Mathilda Cecilia
Sundkvist, Mirjam Helinä Annikki
Svenfelt, Minna Pia Katarina
Söderström, Emma Isabella
Tuovinen, Jens
Vartiainen, Felix Crispin Waldemar
Vierimaa, Anette Karoliina
Wassholm, Lars Johan Sebastian
Wiberg, Katja

Utbildningsprogrammet för formgivning (32 antagna)
Aumanen, Amanda Therese
Björkman, Saija Karoliina
Brunell, Eva Elena Elvira
Bäcklund, Clarice Virginie
Enbacka, Jenni Johanna
Enlund, Jennifer Irene
Flander, Michaela Bettina
Gustafsson, Linda Margareta
Hangisto, Sara-Sofia Johanna
Hermansson, Jasmine Emelie
Hirvikangas, Viivi Elina
Häggman, Emma
Ingelin, Emma Mikaela
Karlsson, Linda Sofia
Mäkelä, Ann-Christine Marie
Palkén, Jan Christian
Parkkinen, Kristian Patrik
Pitkäjärvi, Miikka Juha Vademar
Reipsar, Sara
Salovuori, Minna Katerina
Sund, Tony David
Sundfors, Annelie Pia Marie
Sundkvist, Felicia Anna Lovisa
Sundqvist, Tessa Fredrika Rosita
Svenfors, Jonatan
Toivonen, Lina Sofia
Toyokawa, Madeleine
Tuomaala, Casper Zacharias
Weckström, Ewa Björnsdotter

Utbildningsprogrammet för kulturproducentskap (14 antagna)
Bergman, Jenni Emilia Marina
Björkbacka, Kristoffer David Valdemar
Blomqvist, Niclas
Forsell, Susanna Annikki
Grop, Enni Karolina
Järvelä, Antonia Wilhelmine
Korpela, Mathilda
Lund, Fia Mikaela
Nybergh, Thomas Mikael
Olander, Malou
Päivärinta, Annica Cecilia
Rikberg, Nina Henrika
Sarjo, Henrik
Veijola, Anton Henrik Johannes

Utbildningsprogrammet för medborgaraktivitet och ungdomsarbete (15 antagna)
Berg, Rohdi Vincent Valdemar
Döfnäs, Johanna Mikaela
Engblom, Michaela Susanna
Ikola, Maria Catharina
Isotalo, Anders Henrik
Joffs, Christian
Johansson, Alexandra
Marjamäki, Pia Florence Caroline
Mattsson, Henrietta
Stålstedt, Vilhelm Mikael
Sundell, Elin Nathalie Alice
Tengman, Carl Gustaf Fredrik
Tepponen, Anders Kristian

Utbildningsprogrammet för det sociala området (52 antagna)
Alexandersson, Malin Christina Emelie
Artzén, Jessica Emilia
Asplund, Mari Suzann
Backström, Frida Edith Maria
Bergström, Erika Charlotta Amanda
Björklund, Sofia
Bäckman, Linda Charlotta Marianne
Böckerman, Sandra Cecilia
Enlund, Emilia
Enqvist, Janina
Fagerström, Sofia Elise Carolin
Gottberg, Nea Fanny Karolina
Grönholm, Ida Therese
Grönholm, Sanna Erika
Haga, Sarah Alexandra
Harms, Anthea Elisabeth
Heinonen, Veera Anniina
Hildén, Sandra-Maria
Johnson, Mari
Kallström, Elinor Elisabeth
Kallström, Ida Elfrida
Karlsson, Jonathan Casimir
Karlsson, Sofia Theresé
Katainen, Cecilia Katarina
Koppe, Tony Richard
Lehtiö, Hanna Kaisa
Lindén, Jasmine
Lindfors, Mikaela Katarina
Lindh, Anna Julia
Lindström, Sophia
Masar, Fanny Mimosa
Maunula, Jutta Kristina
Nordqvist, John Axel Mauritz
Nyberg, Ida Alexandra
Nyman, Oscar Carl Wilhelm
Pada, Sandra
Palander, Jessica Isabella
Pöyhönen, Johanna Maria
Ratus, Jannice Christine
Rydgren, Melanie
Salonen, Sandra Linnéa Margareta
Schmidt, Elina Elisabeth
Sirén, Victoria
Sjöholm, Rebecca Maria
Sretenovic, Mikaela
Symes, Josephine Christine Elisabet
Wiberg, Maria Lucia
Wikström, Linda
Åhman, Alexandra Sofia Cecilia

Utbildningsprogrammet för turism (24 antagna)
Al-Neyazi, Sara Sofia
Andersson, Susanna
Back, Ellinor Fredrika
Bodö, Linn-Sophie
Dahlman, Henrietta Sofia Kristina
Fiskars, Mikaela
Guldbrand, Ida Angelica Sofia
Hautasaari, Sebastian Alexander
Holm, Mikaela Louise
Holm, Tommy Henrik Andreas
Lagus, Mary Emmy Louise
Lehtinen, Melina Eveliina
Mattjus, Moa Viola Elisabeth
Molander, Nina Jessica
Rönnberg, Sandra
Salminen, Sofia Päivikki
Selin, Janina
Seppänen, Julian Samuli
Varila, Rebecka Maria
Vetriö, Verneri Aatos
Åkerman, Anna Mikaela
Österlund, Sofia

Utbildningsprogrammet för Vård, inriktningsalternativet vårdarbete (28 antagna)
Antfolk, Anna
Bergman, Hanna
Bergman, Pernilla Maria
Ehrnström, Linda Martina
Ekholm, Fanny Wii
Engström, Jessica
Fellman, Katinka Stina Irene
Grönlund, Jessica Linnea Christina
Grönroos, Matilda Violet Tekla
Henriksson, Ida Viktoria
Hämäläinen, Sanisa Marina
Jansson, Maria Kristina
Johansson, Ninni Johanna
Lemmetti, Elsa Sofia
Lempiäinen, Mia Eveliina
Lindgren, Madeleine
Maunula, Laura Alexandra
Narvaez Recio, Teresa
Rönkönharju, Sophie Julia Elisabeth
Saari, Nathalie Elisabet
Salminen, Jessica Ann-Charlotte
Sipilä, Jenna Daniela
Snellman, Melinda Christina
Tuominen, Lotta Teresa
Under, Susanne Erika

Utbildningsprogrammet för Vård, inriktningsalternativet hälsovård (20 antagna)
Ahlberg, Hedvig Marita Alexandra
Ahokoski, Essi Amanda
Bergman, Lina Maria
Johansson, Emilia Matilda
Järvensivu, Anni Kreeta
Kallio, Heidi Charlotta
Karlsson, Lina Maria
Kukko, Jacinta Zina Esmeralda
Käld, Mia Matilda
Lassus, Frida Alina Sofia
Lindholm, Gabrielle Franzisca Therese
Saitajoki-Snellman, Linnéa Anna Marie
Salmela, Marion Linda Johanna
Snellman, Mikaela
Sourander, Saana Anna Pauliina
Tuominen, Jenna
Wihlman, Janina

Utbildningsprogrammet för sjöfart (21 antagna)
Andersson, Christian Anttoni
Backlund, Andreas Sebastian
Björk, Karin Jessica Margareta
Eriksson, Matias Alexander
Grundström, Tomi Christian
Henrichson, Jesper Göran
Hermansson, Robin Karl Johan
Karumaa, Karl Harald
Lang, Jan Markus Wilhelm
Lehtonen, Aleksi Lennart Johannes
Lindroth, Jan-Mikael Fredrik
Mikkola, Janne Markus
Rautiainen, Pekka Ilmari
Roos, Suvi Annelie
Skrifvars, Elias Joel Johannes
Strandberg, Rasmus Erik Börje
Sundelin, Linnéa Maria Elisabeth
Sundholm, Niklas Nils-Peter
Vihinen, Arnold Victor Matias
Wassholm, Jan Henrik
Åstrand, Benjamin Truls William

Raseborg

Utbildningsprogrammet för arbetsledning inom byggnadsbranschen (10 antagna)
Artzén, Tobias Alexander
Ehrstedt, Kim Alfons
Hjort, Joey
Karlsson, Daniel Otto Olof
Kinnunen, Niklas Aleksanteri
Ollas, Mårten Carl-Micael

Utbildningsprogrammet för automationsteknik och IT (10 antagna)
Henriksson, Christian Johan Valdemar
Johansson, Rasmus Axel Petter
Lindqvist, Robin
Nyberg, Jens Christian Alvar
Råstedt, Nico Andreas Mikael
Wikholm, Patrik Samuel Benjamin

Utbildningsprogrammet för byggnadsteknik (15 antagna)
Bredenberg, Kenneth Christian
Bäckman, Mårten
Eklund, Ellinor Elisabeth
Eriksson, Kenneth Kaj Gustaf
Hiitola, Timo Ilmari
Ikkelä- Koski, Matias Karl
Jansson, Niklas
Lindqvist, Robin Kristian
Lindström, Oskar
Pratsch, Max
Schröder, Celina Jasmine Elisabet
Selenius, Andreas
Velander, Adam Erik Gustaf

Utbildningsprogrammet för informationsbehandling (22 antagna)
Duncker, Benjamin Lars Hugo
Fyhrqvist, Pernilla
Hasselberg, Henrik
Heikkinen, Miki Nikke Johannes
Hållfast, Alexander Richard Joel
Javén, Wilhelm Artur Johannes
Kjellberg, Fredrich Anders
Lemström, Thomas Nils-Erik
Malmström, Anette Emilia Mikaela
Mannström, Nicolas
Nygård, Robert
Pengchinda, Sureerat
Rahikainen, Mathias Rafael
Rantanen, Cedric Filip Richard
Sandström, Niklas Jonatan
Silvennoinen Damén, William Valdemar
Sirén, Laura Camilla
Söderholm, Daniel Valter Wilhelm
Söderman, Maria Ilse Sara
Tallberg, Jonas Robert
Westerholm, Robert

Utbildningsprogrammet för landsbygdsnäringarna och landskapsplanering,
Inriktningsalternativet lantbruksnäring (16 antagna)

Björses, Johan Henrik
Fagerström, Fredrik
Fyrvall, Oskar
Grönholm, Pernilla Sofia Wilhelmina
Hagman, Henrik Magnus
Långgård, Jens
Näse, Oscar
Pomrén, Erika Elisabet
Råstedt, Anina Maria Victoria
Storbacka, Viktor
Storgårds, Lasse Oskar
West, Christoffer Leif-Erik
Wikström, Kia
Österlund, Stina Vilhelmina
Österåker, Cecilia Nina Yvonne

Utbildningsprogrammet för landsbygdsnäringarna och landskapsplanering,
Inriktningsalternativet landskapsplanering (4 antagna)

Berg, Pernilla Maria Desirée
Hirvikangas, Arja Outi Tellervo
Johans, Sara Johanna
Tikander, Pernilla Linnéa

Utbildningsprogrammet för skogsbruk och miljö, inriktningsalternativet miljöplanering (7 antagna)
Ahlroth, Alfred Hjalmar Gösta
Backman, Malin Linnea
Lagerström, Julia Sofi
Lundberg, Henrika Maria
Skogberg, Nina
Von Numers, Sebastian Carl Mikael

Utbildningsprogrammet för skogsbruk och miljö, inriktningsalternativet skogsbruk (20 antagna)
Andersson, Simon Alex Johannes
Arnold-Larsen, Harald
Backlund, Mathias Frans Alfred
Berglund, Albin Karl Anselm
Broman, Måns Matias
Calrén, Magnus
Eklund, Sebastian André
Eriksson, Alexander Emil
Kankaanpää, Niklas Jens Patrik
Kvist, Eva-Stina Pernilla
Larsson, Aron Mikael
Larsson, Kjell Niklas
Lindqvist, Victor
Ljunglin, Joakim Karl Edvard
Nyman, Lars-Erik Daniel
Sjölander, Johanna Maria
Ståhl, Patrik Peter Gustav
Työlahti, Robert Carl-Eric
Winstén, Emil Karl Gerhard
Witick, Alexander Henrik

Gå till "Nyheter"