19.8.2011

Antagna till examensinriktad ungdomsutbildning 2011, kompletteringsansökan

Följande personer som har blivit antagna till Yrkeshögskolan Novia har tillåtit att deras namn kan publiceras på våra webbsidor.

RASEBORG

Utbildningsprogrammet för automationsteknik och IT, 1 antagen
Rantanen John, Kyrkslätt

Utbildningsprogrammet för arbetsledning inom byggnadsbranschen, 2 antagna
Sundholm Christoffer, Väståboland

Utbildningsprogrammet för byggnadsteknik, 7 antagna
Ahonen Nadja, Vanda
Hietala Karoliina, Uleåborg
Kaivola Karolina, Kyrkslätt
Stenroos Niklas, Raseborg
Wickholm Fredrik, Vanda

Utbildningsprogrammet för landsbygdsnäringarna och landskapsplanering, landskapsplanering, 1 antagen
Henriksson Minnami, Esbo

Utbildningsprogrammet för landsbygdsnäringarna och landskapsplanering, lantbruksnäringarna, 1 antagen

Utbildningsprogrammet för landsbygdsnäringarna och landskapsplanering, trädgårdsnäring, 1 antagen
Malm Andreas, Raseborg

Utbildningsprogrammet för skogsbruk och miljö, miljöplanering, 7 antagna
Geyskens Pia, Hangö
Himanen Jan-Tapio, Kouvola
Lagerroos Markus, Hangö
Lindeman Diana, Nummis-Pusula
Pajukoski Clarissa, Orivesi
Savolainen Reetta, Tusby

ÅBO

Utbildningsprogrammet för vård, hälsovårdare, 6 antagna
Bergman Annika, Åbo
Holm Ylva, Korsholm
Ljungberg Caroline, Kronoby
Pitkäjärvi Miikka, Lundo
Rajamäki Ida-Maria, Helsingfors
Vähäsoini Laura, S:t Karins

Utbildningsprogrammet för vård, vårdarbete, 6 antagna
Ali Saido, Vasa
Blumenthal Luisa, Helsingfors
Jokiniemi Johanna, Åbo
Metsäranta Maria, Åbo
Uusi-Honko Jenny, Kyrkslätt
Vatanen Hannelin, Idensalmi

Utbildningsprogrammet för medborgaraktivitet och ungdomsarbete, 7 antagna
Berg Rémo, Vanda
Granström Ian, Raseborg
Koli Ada, Helsingfors
Nurmi Sanni, Pemar
Nyback Julia, Korsholm
Salo Niina, Åbo
Söderbacka Johanna, Nykarleby

Utbildningsprogrammet för kulturproducentskap, 1 antagen
Haasiosalo Joel-Emanuel, Helsingfors

VASA

Utbildningsprogrammet för maskin- och produktionsteknik, 14 antagna
Krooks Daniela, Vasa
Peltola Nicklas, Vasa
Rönngren Christopher, Kristinestad
Salminen Jeanette, Väståboland
Savolainen Pia, Raseborg
Sjöberg Markus, Närpes
Sjöström Patrik, Nykarleby
Vikstrand Victoria, Närpes
Ylitorvi Patrik, Korsholm
Åman Robert, Närpes

Utbildningsprogrammet i elektroteknik, 6 antagna
Biskop Viktor, Karleby
Hong Li, Vasa
Mäntysalo Mikko, Vasa
Sunabacka Anders, Jakobstad
Vieri Ville, Korsholm

Utbildningsprogrammet i informationsteknik, 8 antagna
Guo Ying, Vasa
Haga Tony, Nykarleby
Holm Lars-Erik, Raseborg
Mickelsson Janiel, Vasa
Rosendal Pia, Korsholm
Turunen Jessica, Vasa

JAKOBSTAD

Utbildningsprogrammet för musik, musikpedagog, 2 antagna
Björkholm Mattias, Jakobstad
Holmberg Felix, Helsingfors

Utbildningsprogrammet för bildkonst, 4 antagna
Kannosto Emilia, Helsingfors
Koskinen Aki, Kronoby
Saarimaa Marja, Saarijärvi
Ylönen Nanna, Siilinjärvi

Gå till "Nyheter"