17.8.2012

Antagna i kompletteringsansökan till examensinriktad ungdomsutbildning

Antagna 16.8.2012 i kompletteringsansökan till Yrkeshögskolan Novias examensinriktade ungdomsutbildning på svenska. Namn publiceras endast på de antagna som tillåtit publicering på internet.

Utbildningsprogrammet för arbetsledning inom byggnadsbranschen, Raseborg (2 antagna)
Ekman Niels
Kärnä Max

Utbildningsprogrammet för byggnadsteknik, Raseborg (5 antagna)
Lönnqvist Patricia
Peterzens Rasmus
Pomrén Magdalena
Smeds Simon
Vainikainen Iiro Mikko Sakari

Utbildningsprogrammet i informationsbehandling, Raseborg (3 antagna)
Jering Denice
Mavrostomos Alexander
Mäkilaurila Jaakko

Utbildningsprogrammet för automationsteknik och IT, Raseborg (3 antagna)
Gottberg Richard
Ingman Jimmy
Wikholm Linda

Utbildningsprogrammet för sjöfart, Åbo (4 antagna)

Bergström Jonas
Donner Anders
Huhtala Rebecka
Öhland Sebastian

Utbildningsprogrammet för medborgaraktivitet och ungdomsarbete, Åbo (8 antagna)
Lindroos Karin
Silen Rasmus
Sjöblom Jonny
Wiberg Fred
Wiik Robert
Viita Salla

Utbildningsprogrammet för kulturproducentskap, Åbo (3 antagna)
Dahlqvist Mathias
Ramberg Patricia
Willstedt Niklas

Utbildningsprogrammet för byggnadsteknik, Vasa (11 antagna)
Berg Sofie
Hellman Johanna
Mattsson Kristoffer
Norouzi Reza
Nygård Steven
Peltonen Markus
Sparf Johan
Storm Johan
Victorzon Janica
Öling Mikael

Utbildningsprogrammet för maskin- och produktionsteknik, Vasa (7 antagna)
Björklund Peter
Ingman Joakim
Snellman Andreas
Sten Simon
Sundqvist Mats-Helge
Söderman Tony

Utbildningsprogrammet för produktionsekonomi, Vasa (11 antagna)
Hautala Janne
Holmberg Dennis
Kula Thomas
Köhler Robert
Nygård Dennis
Rönnholm Kim
Södergård Joakim
Söderholm Madeleine
Virtanen Ville
Östberg Niklas

Utbildningsprogrammet i elektroteknik, Vasa (4 antagna)
Gröndahl Adrian
Lindgren Alexander
Wallin Niklas

Utbildningsprogrammet i informationsteknik, Vasa (5 antagna)
Grönholm Christoffer
Häggvik Mats
Nybäck Conny
Viitasalo Nicklas

Utbildningsprogrammet i scenkonst, Vasa (2 antagna)
Åman Julia

Utbildningsprogrammet för musik, inriktningsalternativet för musikpedagog, Jakobstad (1 antagen)
Gustafsson Emma

Utbildningsprogrammet för bildkonst, Jakobstad (4 antagna)
Junkkila Annukka

Gå till "Nyheter"