Kontakta FoU

Personal i Raseborg

Campus Raseborg, Raseborgsvägen 9, 10600 Ekenäs 

 

Forsknings- och utvecklingschef  
Wilhelm Fortelius 
Wilhelm.Fortelius@novia.fi 
tfn: +358447998404

Forsknings- och utvecklingsledare inom bioekonomi 
Marianne Fred
Marianne.Fred@novia.fi
tfn: +358444498409

FoU- och förvaltningsassistent
Ulrica Isaksson
Ulrica.Isaksson@novia.fi
tfn: +358447998402

Forsknings- och utvecklingsassistent inom bioekonomi
Anna Sannholm
Anna.Sannholm@novia.fi

 Personal i Vasa

Campus Vasa, Wolffskavägen 31, 65320 Vasa

Forsknings- och utvecklingsledare inom hälsa och välfärd
Annika Wentjärvi
Annika.Wentjarvi@novia.fi
tfn: +358447805459


Forsknings- och utvecklingsassistent inom hälsa och välfärd
Anna Karlsson
Anna.Karlsson@novia.fi
tfn: +358447805451

Campus Vasa, Wolffskavägen 33, 65200 Vasa

Forsknings- och utvecklingsledare inom hållbar energiteknik
John Dahlbacka
John.Dahlbacka@novia.fi
tfn: +358447805730

Forsknings- och utvecklingsassistenter inom hållbar energiteknik
Monika Fröjdö
Monika.Frojdo@novia.fi
tfn: +358447805734

Tua Storfors
Tua.Storfors@novia.fi
tfn: +358447805733

Personal i Jakobstad

Campus Allegro, Köpmansgatan 10, 68600 Jakobstad


Forsknings- och utvecklingsledare inom kultur och entreprenörskap
Linda Kass 
Linda.Kass@novia.fi
tfn: +358447805814

Forsknings-och utvecklingsassistent inom kultur och entreprenörskap
Katarina Dahlin
Katarina.Dahlin@novia.fi
tfn: +358447805884

Personal i Åbo

Aboa Mare Åbo, Hertig Johans parkgata 21, 20100 Åbo


Forsknings- och utvecklingsledare inom fartygssimulation
Mirva Salokorpi
Mirva.Salokorpi@novia.fi
tfn: +358447623532

Forsknings- och utvecklingsassistent inom fartygssimulation
Carina Virkama
Carina.Virkama@novia.fi
tfn: +358447623181

Projektassistent
Teresia Othman
Teresia.Othman@novia.fi
tfn: +358447623121

Kontaktperson för media 

Informatör för FoU
Catrin Sandvik
Catrin.Sandvik@novia.fi
Tfn: +358469200660