Henkilöstö

 

 

Wilhelm Fortelius

Vararehtori, T&K-johtaja,
Dosentti, Aronian johtaja
Raseborgsvägen 9
FI-10600 EKENÄS, FINLAND
puh +358 (0)19 224 8404
puhl +358 (0)44 799 8404
fax +358 (0)19 224 8112
wilhelm.fortelius@novia.fi

Wilhelm Forteliuksen henkilökohtainen sivu (englanninkielinen)

 

Mikael Kilpi

Dosentti, Aronian tutkimus- ja kehitysjohtaja
Raseborgsvägen 9
FI-10600 EKENÄS, FINLAND
puh +358 (0)19 224 8401
puhl +358 (0)50 581 0307
fax +358 (0)19 224 8112
mikael.kilpi@novia.fi

Mikael Kilven henkilökohtainen sivu (englanninkielinen)

 

 

Marianne Fred

Tutkimus- ja kehitysjohtaja
Raseborgsvägen 9
FI-10600 EKENÄS, FINLAND
tfn +358 (0)19 224 8409
fax +358 (0)19 224 8112
marianne.fred@novia.fi

Marianne Fredin henkilökohtainen sivu (englanninkielinen)

 

Ulrica Isaksson

Tutkimus- ja kehitysyksikön assistentti
Raseborgsvägen 9
FI-10600 EKENÄS, FINLAND
tfn +358 (0)19 224 8402
mobil +358 (0)44 799 8402
fax +358 (0)19 224 8112
ulrica.isaksson@novia.fi

 

Aronia Coastal Zone Research Team

 

Anna-Karin Almén

Tohtorikoulutettava, FM
Raseborgsvägen 9
FI-10600 EKENÄS, FINLAND
tfn +358 (0)19 224 8426
fax +358 (0)19 224 8112
anna-karin.almen@novia.fi

Anna-Karin Alménin henkilökohtainen sivu (englanninkielinen)

 

 

Jonna Engström-Öst

Dosentti, Erikoistutkija
Raseborgsvägen 9
FI-10600 EKENÄS, FINLAND
tfn +358 (0)19 224 8408
fax +358 (0)19 224 8112
jonna.engstrom-ost@novia.fi

Jonna Engström-Östin henkilökohtainen sivu (englanninkielinen)

 

 

 

Kim Jaatinen

Tutkijatohtori, Suomen Akatemia
Raseborgsvägen 9
FI-10600 EKENÄS, FINLAND
mobil +358 (0)40 594 5186
fax +358 (0)19 224 8112
kim.jaatinen@novia.fi

Kim Jaatisen henkilökohtainen sivu (englanninkielinen)

 

 

 

Patrik Karell

Tutkijatohtori, Suomen Akatemia
Raseborgsvägen 9
FI-10600 EKENÄS, FINLAND

Patrik Karellin henkilökohtainen sivu (englanninkielinen)

 

 

 

Ane Laugen

Erikoistutkija
Raseborgsvägen 9
FI-10600 EKENÄS, FINLAND
tfn +358 (0)19 224 8441
fax +358 (0)19 224 8112
ane.laugen@novia.fi

Ane Laugenin henkilökohtainen sivu (englanninkielinen)

 

Ane150x.jpg

 

Andreas Lindén

Dosentti, Erikoistutkija
Raseborgsvägen 9
FI-10600 EKENÄS, FINLAND
tfn +358 (0)19 224 8443
fax +358 (0)19 224 8112
andreas.linden@novia.fi

Andreas Lindénin henkilökohtainen sivu (englanninkielinen)

 

 

 

Louise Lindroos

Väitöskirjatyöntekijä, FM
Raseborgsvägen 9
FI-10600 EKENÄS, FINLAND
louise.lindroos@novia.fi
tfn + 358 (0)19 224 8411

Louise Lindroosin henkilökohtainen sivu (englanninkielinen)

 

Louise Lindroos

Lauri Rapeli

Erikoistutkija
Raseborgsvägen 9
FI-10600 EKENÄS, FINLAND
tfn +358 (0)19 224 8403
mobil + 358 (0)44 799 8403
fax +358 (0)19 224 8112
lauri.rapeli@novia.fi

Lauri Rapelin henkilökohtainen sivu (englanninkielinen)

 

Markus Öst

Dosentti, Erikoistutkija
Raseborgsvägen 9
FI-10600 EKENÄS, FINLAND
tfn +358 (0)19 224 8414
fax +358 (0)19 224 8112
markus.ost@novia.fi

Markus Östin henkilökohtainen sivu (englanninkielinen)

 

 

 

Patrik Byholm

Dosentti, erikoistutkija, ohjelmavastaava
Raseborgsvägen 9
FI-10600 EKENÄS, FINLAND
tfn +358 (0)19 224 8293
fax +358 (0)19 224 8111
patrik.byholm@novia.fi

Patrik Byholmin henkilökohtainen sivu
(ruotsinkielinen)

 

Byholm Patrik foto M.Kilpi2 

 

Projektihenkilöstö

 

Ann-Louise Erlund

Projektikoordinaattori, Bra Mat i Västnyland
Raseborgsvägen 9
FI-10600 EKENÄS, FINLAND
tfn +358 (0)19 224 8406
mobil +358 (0)44 799 8406
fax +358 (0)19 224 8112
ann-louise.erlund@novia.fi

 

 

 

Ulrika Grönvik

Projektin johtaja, Västankvarn - en västnyländska matkälla
Raseborgsvägen 9
FI-10600 EKENÄS, FINLAND
tfn +358 (0)19 224 8416
fax +358 (0)19 224 8112
ulrika.gronvik@novia.fi

 

Aatu Vattulainen

Päähavainnoitsija
Halias (Hangö Fågelstation)